Copyright 2019 - Custom text here

Ławki miejskie – zrozumienie dla młodych osób!

 

Jakiś czas temu pisałem na temat złych nawyków związanych z ławkami miejskimi. Nawet najpiękniejsze ławki ze stajni ( link ) mogą stać się kością niezgody. Najbardziej irytuje mnie fakt jak młode osoby są piętnowane gdy zajmują ławki miejskie i nie chcą ustąpić miejsca osobom starszym. Bardzo często nie robią one tego ze względu na brak kultury.

 

Nie oceniaj pochopnie!

To według mnie bardzo nieodpowiedzialne oceniać zachowania ludzi tylko po tym, czy ławki miejskie są przez nich zajęte, czy też nie. Pamiętajmy, że młode osoby:

  • Mogą czuć się źle.

  • Mogą być chore.

  • Mogą być zmęczone.

  • Mogą nie mieć siły.

 

Ławki miejskie są dla wszystkich. Jeżeli ktoś czuje potrzebę, żeby na nich usiąść, to może poprosić o zwolnienie miejsca. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby nie znalazła się żadna osoba, które nie ustąpiłaby miejsca. To jest znacznie lepsze rozwiązanie niż wściekanie się, albo narzekanie na to, że młodzież jest niewychowana i nie ustępuje miejsca.

 

Młode osoby są piętnowane gdy zajmują ławki miejskie.

 

Przede wszystkim chciałbym, żeby każda osoba, która przeczyta ten artykuł wykazała się większym zrozumieniem, dla młodych osób, które siedzą na ławkach miejskich. Fakt, że nie ustępują one miejsca każdej osobie starszej, która pojawi się w zasięgu wzroku nie jest według mnie powodem, żeby się denerwować. Być może dla wielu osób ten artykuł wydaje się zbędny. Jednak często spotykam się w internecie z sytuacjami, które opisałem w tym artykule, gdy osoby młode są niemalże linczowane gdy siedzą na ławkach miejskich. Według mnie warto zwracać uwagę na takie problemy społeczne.

 

f t g m