Copyright 2018 - Custom text here

Ile kosztuje organizacja wesela?

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje organizacja wesela. Duży wpływ ma to to gdzie będzie organizowane wesele. Rzeszów będzie tańszy niż np. Warszawa. Lwią częścią kosztów jest sala. Przykładowo bluediamond-hotel.pl/pl/content/wesela-rzeszow jest tańsza niż sale znajdujące się w centrum Warszawy.

 

Oczywiście podczas organizacji wesel dochodzą również innne koszty, co udowadnia poniższa tabela:

 

Element organizacji

Koszty

Sala

Ok. 30-40 tysięcy przy 150 osobach

Zespół

5000 zł

Fotograf i kamerzysta

7000 zł

Stroje państwa młodych

6000 zł

Alkohol

3000 zł

Kościół

2000 zł

Obrączki

3000 zł

 

Jak widać na powyższej tabeli duże są koszty organizacji wesela. jest przykładem miasta gdzie można je zmniejszyć wybierając np. tańszą suknię ślubną, lub szukając tańszego alkoholu. Jednocześnie w tabeli powyżej nie uwzględniłem wszystkich kosztów takich jak np. koszty dojazdu, makijażu panny młodej, albo różnych atrakcji takich jak barman. A zwłaszcza tego typu atrakcje są bardzo popularne w większych miastach takich jak Rzeszów, czy też Warszawa.

 

W wielu przypadkach trzeba je uwzględnić. Dlatego robiąc swój kosztorys na wesele pamiętaj o każdym, nawet najdrobniejszym wydatku. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zmieścisz się w założonym budżecie. A to z kolei pozwoli Ci uniknąć wielu różnych sytuacji stresujących, gdzie na miesiąc przed ślubem trzeba szybko znaleźć spory zastrzyk gotówki.

 

Lepiej od razu założyć, że organizacja wesela pochłonie większe kwoty i na koniec mieć odłożone kilka tysięcy, niż gdyby tych pieniędzy miało zabraknąć.

 

f t g m