Copyright 2021 - Custom text here

Kurs hds dla kobiet?

 

Gdy mówię o kursach hds organizowanych przez uprawnienia-simp.pl i inne firmy to zwykle mam przed oczami tylko mężczyzn. Naturalnie wydaje mi się, że oni chcą pracować jako operatorzy dźwigów samochodowych. Jednak czy gdyby kobieta chciała pójść na kurs hds to ma taką możliwość?

 

Kobiety operatorem dźwigów

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kobieta uczestniczyła w kursie hds i następnie pracowała jako operatorka dźwigów samochodowych. Jednocześnie jeżeli jesteś przedstawicielką płci pięknej i zamierzasz pracować w tej branży, to pamiętaj:

 

  • Kursy hds robią głównie mężczyźni, więc od początku będziesz przebywać głównie w męskim towarzystwie. Jednym paniom to się spodoba, innym nie. Jednak możesz się liczyć między innymi z różnymi mniej, lub bardziej udanymi próbami poderwania Cię.

  • Po ukończeniu kursu hds możesz mieć problemy ze znalezieniem pracy. Mimo, że kobiety mogą wykonywać te zadania równie dobrze, a nawet lepiej jak mężczyźni, to stereotypy sprawiają, że większość pracodawców będzie wolała pracować z facetami.

  • W pracy również będziesz spotykać głównie przedstawicieli płci męskiej. Podobnie jak w pierwszym punkcie – nie wszyscy będą chcieli ograniczyć się do relacji koleżeńskich.

 

 

Warto, żeby każda kobieta chcąca wybrać się na kurs hds pamiętała o tym. Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie ukończenia go i pracy w tym zawodzie, jednak rzeczywistość może wyglądać trochę inaczej.

 

f t g m