Copyright 2021 - Custom text here

Próchnica wciąż zbiera duże żniwo – stomatolodzy radzą jak z nią walczyć

 

Próchnica to chorobą, która atakuje nasze zęby i powoduje ich uszkodzenie, pogorszenie ich stanu zdrowia, a nawet ubytki. Dlatego przeciwdziałanie i jej zwalczanie jest niezwykle ważne dla zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej. O szczegóły możesz dopytać w kps-krakow.com.pl . Dentyści zwracają uwagę, że prawidłowa profilaktyka, to wizyty kontrolne u stomatologa.

 

Mimo błyskawicznego rozwoju medycyny naukowcom wciąż nie udało się opracować środka, który eliminuje próchnicę. Choć co jakiś czas pojawiają się doniesienia o przełomie w badaniach, to stomatolodzy są zdania, że środek przeciwko próchnicy nie powstanie jeszcze przez wiele lat. Do walki z próchnicą poprzez kampanie społeczne włączają się miasta – Warszawa już kolejny rok prowadzi program informacyjny, a ostatnio dołączył Kraków – stomatolog w czasie wizyty w jego gabinecie dokładnie wyjaśnia przyczyny powstawania próchnicy oraz sprawdzone metody jej zwalczania. W ten sposób Warszawa i Kraków przekazują niezwykle cenne informacje swoim mieszkańcom.

 

Kraków – stomatolog.

 

Kraków dodatkowo zachęca stomatologów do udziału w miejskich kampaniach informacyjnych, które przypominają, że na próchnicę najlepszym środkiem jest regularna higiena.

 

f t g m