Copyright 2021 - Custom text here

Dentysta to przyjaciel nie wróg.

 

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z dentystą? Lekarzy z http://villa-dentica.eu/ twierdzą, że istnieje wiele powodów. Wbrew ogólnie przyjętej opinii, stan jamy ustnej wpływa na ogólny stan zdrowia całego organizmu. Infekcja, która może się zacząć od niewyleczonych zębów z ogromną prędkością rozpowszechni się po całym organizmie. Może uszkodzić układ krwionośny i nawet serce. Żeby nie narażać siebie na utratę zdrowia, warto odwiedzać regularnie dentystę.

 

Poza tym zdrowy uśmiech, to nasz atut, który pozwala nam czuć się pewnie, szczęśliwie. Jesteśmy inaczej odbierani przez otoczenie – stwierdzi każdy dentysta. Wiele osób od dziecka boi się lekarzy, w tym stomatologów dlatego, że wizyta i dentysty kojarzy się z okropnym bólem oraz stresem. Dokładnie tak było jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak dziś sytuacja zupełnie się zmieniła. Dziś dentysta nie jest naszym wrogiem lecz przyjacielem. Najnowsze technologie pozwalają nie tylko bezboleśnie wyleczyć zęby, ale również nawet zrelaksować się podczas wizyty u stomatologa. Wygodne fotele stomatologiczne, przyjemna muzyka, ciche instrumenty stomatologiczne to wszystko sprawia, że człowiek znacznie mniej się stresuje. Na każdej wizycie dentysta przede wszystkim wykonuje przegląd jamy ustnej i stwierdza ewentualne ubytki.

 

Jeżeli żaden z zębów nie nadaje się do leczenie, wcale nie oznacza to, że nie ma co robić u dentysty. Specjalista może zalecić przeprowadzenie zabiegów higieny jamy ustnej, usunięcie kamienia nazębnego lub wybielanie zębów. Coraz bardziej popularne stają się licówki. Wiele znanych osób i nie tylko decydują się na to, by dentysta poprawił ich uśmiech. Licówki to są specjalne płatki, które zakłada się na zęby przednie w celu wyrównania kształtu oraz koloru zębów.

 

Wybielanie zębów również coraz częściej wykonywane jest przez polskich dentystów, gdyż coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na piękny uśmiech.

f t g m